Enstitü zaman zaman tanıtım amaçlı psikodrama açık grubu düzenler 

Her oturum psikodramanin kisa tanitimi ile baslamakta ve tanismanin hemen ardindan çalismaya geçilmektedir. Isinma oyunlari ile baslayan oturumlar üyelerin katilmak istedigi durumlarda bireysel çalismalara da dönüsebilmektedir. Gönüllülük esasina dayali olarak yürütülen bu çalismalar süresince hiç bir üyenin sürece aktif olarak katilimi zorunlu olmamaktadir. Grup üyeleri kendilerini daha iyi tanima, psikodrama ile tanisma, iliskilerini ve seçimlerini sorgulama, duygu dünyalarina daha yakından bakma amaciyla bu oturumlara katilmaktadirlar.

Bu grup çalismalarina bireyler bir kez dahi katilabilmekte ve ilgilerini çekmesi durumunda istedikleri kadar ve istedikleri siklikta devam edebilmektedirler. Her oturumda ayri bir temanin islendigi psikodrama açik gruplari katilimcilarin ihtiyaçlari dogrultusunda da sekillenebilmektedir.

Psikodrama ögrencilerininde farkli bir grupla farkli bir paylasim yasamak amaciyla katilabilecekleri açik gruplarda yasanti gruplariyla ilgili profesyonel ve bireysel deneyimlerini arttirmalari mümkün olacaktir.