HABERLER & DUYURULAR

ÇOCUK PSİKODRAMASI GRUPLARI - Mart 2019

6-8 / 8-10 Yaş Grupları (4 ayrı grup) 

Çocuk Psikodraması; çocuğun dünyasının doğal bir parçası olan oyun ve eylem metotlarını kullanan bireysel ve grup psikoterapisi yöntemidir. Psikodrama yoluyla, çocukların yaratıcılıkları ve rol repertuarları zenginleşir; korku ve kaygılarıyla baş etmeyi öğrenirler. Özgüvenleri artan çocuklar, karşılaştıkları güçlüklerle baş etmeyi öğrenirler ve sorun çözme becerileri kazanırlar. Psikodrama ile kendilerini ifade etme becerisi kazanırken; kendilerine ve çevrelerine karşı da farkındalık geliştirirler ve ilişkilerinde sağlıklı tutumlar edinirler.
 
Grup Koşulları: Grup oturumları haftada 1 kez gerçekleştirilir ve her oturum 1 saat 15 dakika sürer. Yaş grupları ve gelişim özelliklerine göre oluşturulan her grupta, maximum 6 çocuk, 1 terapist ve en az 1 yardımcı terapist bulunur. Tüm çocuklar ve aileleri ile gruplardan önce mutlaka bir öngörüşme yapılmaktadır. Çocuk grubuyla eş zamanlı olarak, ebeveynlerin katılacakları anne-baba grup çalışmaları, çocuk psikodraması çalışmalarının en önemli parçalarından birini oluşturmaktadır. Toplam grup sayıları, grubun özelliklerine göre yapılandırılmakta olup, süreç detayları ilk seanslarda görüşülmektedir.
Daha detaylı bilgi ve kayıt için lütfen enstitümüzü arayınız.
 
 
------------------------------------------------
 
İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA:
 
Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama terapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 120'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; İspanya, İngiltere, Avusturalya, Arjantin ve Amerika'daki psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiliz Psikodrama Derneği, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra, Psikodrama Şirket Uygulamaları, , SpontaniteTiyatrosu Eğitimi ve Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve çalışmaları da yürütülmektedir.

Aşağıdaki linkden on-line başvuru yapabilirsiniz:

http://www.istpsikodrama.com.tr/gb/tr/genel-basvuru-formu

YAKLAŞAN AKTİVİTELER
I.P.I ÇALIŞMA TAKVİMLERİ
HAFTALIK
AYLIK
YILLIK
BAŞVURU FORMLARI
İLGİLİ BAŞVURU FORMUNU DOLDURARAK BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Genel
Başvuru Formu

Seminer Başvuru Formu

Eğitim Başvuru Formu

Twitter

  • 19 Ocak 2019 da Deniz Altınay yönetiminde bir günlük psikodrama maraton grup çalışması yapılacaktır. Çalışma yalnı… https://t.co/1EK1AetEJ8

I.P.I Twitter

Fotoğraf Galerileri

İletişim Bilgileri

Şakayık Sokak, No: 57/2 Teşvikiye Mahallesi - 34365
NİŞANTAŞI İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel: +90 212 232 12 63 - +90 532 213 63 62
psikodrama@istpsikodrama.com.tr
Tüm Hakları Saklıdır © İstanbul Psikodrama Enstitüsü
GİZLİLİK POLİTİKAMIZ
İstanbul Psikodrama Enstitüsünün formlar aracılığı ile aldığı tüm iletişim bilgileri 3. kişiler ile paylaşılmamakta ve gizlilikleri korunmaktadır.
Şehiriçi ve Şehirlerarası Nakliyat
Time lapse, havadan görüntüleme, tanıtım filmi