HABERLER & DUYURULAR

YENİ PSİKODRAMA TEZLERİ

Sevgili Uzmanlar, Öğrenciler ve Dostlar

Enstitümüzün bu yıl mezun olan psikodramatistlerinin hazırlamış oldukları bitiriş tezlerinin listesi altta verilmiştir. Her birisi kendi alt alanında yeni bilgiler üreten ve yeni tartışmalara ve gelişmelere yol açacak kapılar aralayan bu çalışmaları kutluyorum. Enstitümüz alana bilgi katmaya ve alan ile ilgili literatürü geliştirmeye devam etmekte ve üstüne düşen görevi yerine getirmektedir. 

“Moreno’nun, Psikodramanın ve İstanbul Psikodrama Enstitüsünün vizyonu tek ve ortaktır; daha iyi bir yaşam için, yaşamın doğasına uyumlu olmak

Tüm diğer tezlerimizin listesine enstitümüzün web adresinden alttaki link’i kullanarak ulaşabilirsiniz.

http://www.istpsikodrama.com.tr/alt/22/4/tr/psikodrama-egitimleri/ipi-psikodrama-tezleri

1.Otizmin Kuşaklar arası Aktarımında Annelik Rolünün İncelenmesi, Esen Acarer Kahya -Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

2.OSB(Otistik Spektrum Bozukluğu) Tanısı Olan Çocuklarda Psikodrama Yoluyla Sosyal Beceri Öğretimi ya da Bir Yakınlık Denemesi, Dilek Kanak- Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

3.Kayıp Ve Yas Sürecinde Olumsuz Beden Hafızasının Psikodrama İle Dönüştürülmesi, Pınar Cömertler- Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

4.Psikodrama ve Seçim Yapma Cesareti Rol Patolojileri Kuramı Çerçevesinde Seçim Yapma Cesaretinin Grup Ortamında İncelenmesi, Emine Durmaz – Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

5.Kuşaklararası Aktarımda Anne Rolünün Ele Alınması Ve Patolojilerin Çözümlenmesi, Fadime Bayrı Bingöl– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Neşe Karabekir Uzman Psikolog- Psikodrama Terapisti- Enstitü Koordinatörü)

6.Bireysel Çocuk Psikodramasında Spontanitenin Geliştirilmesi Yolu İle Öfke Kontrolü - Okullarda Grup Psikodramasına Uygun Olmayan Öfkeli Çocukların Bireysel Psikodramayla Rol Öğrenmelerinin İncelenmesi Ve Spontanitelerinin Geliştirilmesi, Fatma Uca– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı) 

7.Grup Üyelerinden – Lidere, Psikodrama Sahnesinde Aktarımın (Transferansın) Varoluşu Ve Psikodramanın Onarıcı Etkisi, Ilgın Aydın– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

8.Kadın-Erkek İlişkilerinde Aşk Bağımlılığı Örüntüsünün Psikodramatik Açıdan Ele Alınması Ve Aşk Atomu,Serra Kampeas– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

9.Psikocoğrafi Sınavda Ayağa Kalkmak – Sosyometri Kuramı Çerçevesinde Rezilyans Ve Spontanite Temelli Bir “Psiko-Sosyal Bağışıklık Güçlendirme” Model Önerisi, Fatma Nur Bayram– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

10.Askeri Darbelerin Yarattığı Toplumsal Travmanın Psikodramatik Teorisi, Duygu Arar Altunç –  Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

11.Psikosomatik Deri Hastalıklarının Psikodrama İle Tedavisi,Nazlı Kalender Kocabaşa– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

12.Dört Ana Lider Rolünün Eksikliğinin Grup İçinde Görünümü  ve Liderlerin Kendini Değerlendirme Formu,Zeynep Erdil– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

13.Psikodrama Ve Eyleme Geçme Cesareti, Nareg Bağ– Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi, 2017. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

 

YAKLAŞAN AKTİVİTELER
I.P.I ÇALIŞMA TAKVİMLERİ
HAFTALIK
AYLIK
YILLIK
BAŞVURU FORMLARI
İLGİLİ BAŞVURU FORMUNU DOLDURARAK BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Genel
Başvuru Formu

Seminer Başvuru Formu

Eğitim Başvuru Formu

Twitter

  • Bu sene düzenleyeceğimiz konferanslar dizisinin ilkini BAU da gerçekleştirdik. Sahnede bir“sevgili rol atomuna” bak… https://t.co/mYEz1hhdtJ

I.P.I Twitter

Fotoğraf Galerileri

İletişim Bilgileri

Şakayık Sokak, No: 57/2 Teşvikiye Mahallesi - 34365
NİŞANTAŞI İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel: +90 212 232 12 63 - +90 532 213 63 62
psikodrama@istpsikodrama.com.tr
Tüm Hakları Saklıdır © İstanbul Psikodrama Enstitüsü
GİZLİLİK POLİTİKAMIZ
İstanbul Psikodrama Enstitüsünün formlar aracılığı ile aldığı tüm iletişim bilgileri 3. kişiler ile paylaşılmamakta ve gizlilikleri korunmaktadır.
Şehiriçi ve Şehirlerarası Nakliyat
Time lapse, havadan görüntüleme, tanıtım filmi