HABERLER & DUYURULAR

YENİ PSİKODRAMA TEZLERİ

Sevgili Uzmanlar, Öğrenciler ve Dostlar

Enstitümüzün bu yıl mezun olan psikodramatistlerinin hazırlamış oldukları bitiriş tezlerinin listesi altta verilmiştir. Her birisi kendi alt alanında yeni bilgiler üreten ve yeni tartışmalara ve gelişmelere yol açacak kapılar aralayan bu çalışmaları kutluyorum. Enstitümüz alana bilgi katmaya ve alan ile ilgili literatürü geliştirmeye devam etmekte ve üstüne düşen görevi yerine getirmektedir. 

“Moreno’nun, Psikodramanın ve İstanbul Psikodrama Enstitüsünün vizyonu tek ve ortaktır; daha iyi bir yaşam için, yaşamın doğasına uyumlu olmak

Tüm diğer tezlerimizin listesine enstitümüzün web adresinden alttaki link’i kullanarak ulaşabilirsiniz.

http://www.istpsikodrama.com.tr/alt/22/4/tr/psikodrama-egitimleri/ipi-psikodrama-tezleri

 134.Kaygılı Çocukların Annelerinin, Annelik Rollerinin Spontanite ve Kaygı Bağlamında İncelenmesi,Gülay Okutucu Karaman-Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

135.Tanımlanamayan İnfertilitede Anne Rolünün Kuşaklar Arası Etkisinin İncelenmesi, Abdulkadir Yiğitsoy –Psikodramatist . İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Neşe Karabekir Uzman Psikolog – Psikodrama Terapisti – Enstitü Koordinatörü.)

136. Romandrama,Şule Şahin-Psikodramatist .İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

137. Somatik Rol Gelişim Aşamasında Obezitenin Oluşmasına Neden Olan Anne Çocuk İlişkisi (Bir Rol Patalojisi Denemesi),Ecem Demirel –Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

138.Psikodrama Gruplarında Pratagonist ve Eşin Kültürel Atomlarının Karşılaştırılması,Gizem Yıldıran-Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

139. Ebeveynlikte Rol Kestirim Testi,Oya Kürüm Halaçoğlu-Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

140. Kuşaklararası Annelik Rol Atomlarında Rol Yetersizliğinin İzleri,Burcu Bahtiyar Akgök-Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Neşe Karabekir  Uzman Psikolog – Psikodrama Terapisti – Enstitü Koordinatörü.)

141. Sınırkoyan Rolünü Bozan Psikolojik Gelişim Sürecinin Psikodramatik Teorisi, Esra Taşdemir Seyitoğlu –Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018 . (Danışman: Neşe Karabekir  Uzman Psikolog – Psikodrama Terapisti – Enstitü Koordinatörü.)

142. Rol Yetersizliği Sendromu’nun Psikodrama İle İncelenmesi,Selda Özbay -Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı)

143.Annelik Rol Eğitimi : Sınır Koyma ve Yakınlık   ,Ebru Hocaoğlu Güzel  -Psikodramatist. İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Mezuniyet Tezi,Haziran 2018. (Danışman: Deniz Altınay Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti- Enstitü Başkanı

YAKLAŞAN AKTİVİTELER
I.P.I ÇALIŞMA TAKVİMLERİ
HAFTALIK
AYLIK
YILLIK
BAŞVURU FORMLARI
İLGİLİ BAŞVURU FORMUNU DOLDURARAK BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Genel
Başvuru Formu

Seminer Başvuru Formu

Eğitim Başvuru Formu

Twitter

  • İstanbul Psikodrama Enstitüsü şemsiyesi altında birleşmiş olan Türkiye Psikodrama Enstitüler Birliği üyeleri Pusula… https://t.co/kkNKeVOInJ

I.P.I Twitter

Fotoğraf Galerileri

İletişim Bilgileri

Şakayık Sokak, No: 57/2 Teşvikiye Mahallesi - 34365
NİŞANTAŞI İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel: +90 212 232 12 63 - +90 532 213 63 62
psikodrama@istpsikodrama.com.tr
Tüm Hakları Saklıdır © İstanbul Psikodrama Enstitüsü
GİZLİLİK POLİTİKAMIZ
İstanbul Psikodrama Enstitüsünün formlar aracılığı ile aldığı tüm iletişim bilgileri 3. kişiler ile paylaşılmamakta ve gizlilikleri korunmaktadır.
Şehiriçi ve Şehirlerarası Nakliyat
Time lapse, havadan görüntüleme, tanıtım filmi