Testler İle İlgili Genel Açıklamalar

Çocukluk çağlarında ortaya çıkan ve aile tarafından fark edilemeyen ruhsal problemler ve doğuştan getirilen gelişimsel problemler, çocukların gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlayamamalarına sebep olmakla birlikte; okuldaki arkadaş-öğretmen ilişkilerini ve derslerini de olumsuz etkilemektedir.

Bununla birlikte, zor bir dönem olan ergenliğin getirdiği sıkıntılarla baş etme ve bu dönemde meslek seçimleri de üzerinde çalışılması gereken diğer bir alandır. Bu dönemde yaşamla ilgili kritik kararların verilmesinin yanı sıra ders çalışma güçlükleri de sıkça görülmektedir. Okullardaki rehberlik birimlerinin en önemli görevlerinden biri bu çocukları saptamak ve ilgili birimlere gönderilmesini sağlamaktır.

IPI test birimi olarak, çocuk, ergen ve yetişkinlerin ruhsal problemlerinin saptanması, gelişimsel problemleri olan çocukların tanılanması ve gelişim takibinin yapılması, çocuk ve ergenlerin ilgi ve yeteneklerinin farkına varılması, ergenlerin dönemsel problemleriyle başa çıkması ve meslek seçimleri konusunda yönlendirilmesi ve bu konularda ailelerin bilinçlendirilmesi, psikiyatrik veya nörolojik bozukluğu olan hastaların nöropsikolojik değerlendirmelerinin yapılması gibi pek çok konuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Burada öncelikle yapılan testlerle sorunun kaynağı hakkında bilgiler toplamakta ve kişiye üstesinden gelebilmesi için izlemesi gereken yolu gösterip yönlendirmelerimizi yapmaktayız. Bu amaçlar doğrultusunda uygulamalarımız, başvuran kişilerin niteliklerine ve gereksinimlerine göre bir veya birkaç testi içeren paketlerden oluşmaktadır.

YAKLAŞAN AKTİVİTELER
I.P.I ÇALIŞMA TAKVİMLERİ
HAFTALIK
AYLIK
YILLIK
BAŞVURU FORMLARI
İLGİLİ BAŞVURU FORMUNU DOLDURARAK BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Genel
Başvuru Formu

Seminer Başvuru Formu

Eğitim Başvuru Formu

Twitter

  • Bu tango etkinliğinde "Tangodrama ve Çift Terapilerindeki Yeri" temalı bir söyleşi gerçekleştireceğiz. Dansçılar ve… https://t.co/Uad8f0gGXN

I.P.I Twitter

Fotoğraf Galerileri

İletişim Bilgileri

Şakayık Sokak, No: 57/2 Teşvikiye Mahallesi - 34365
NİŞANTAŞI İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel: +90 212 232 12 63 - +90 532 213 63 62
psikodrama@istpsikodrama.com.tr
Tüm Hakları Saklıdır © İstanbul Psikodrama Enstitüsü
GİZLİLİK POLİTİKAMIZ
İstanbul Psikodrama Enstitüsünün formlar aracılığı ile aldığı tüm iletişim bilgileri 3. kişiler ile paylaşılmamakta ve gizlilikleri korunmaktadır.
Şehiriçi ve Şehirlerarası Nakliyat
Time lapse, havadan görüntüleme, tanıtım filmi